ПЕРЕВАГИ СТВОРЕННЯ ОСББ

 
 

ПЕРЕВАГИ СТВОРЕННЯ ОСББ
codeДетально про створення ОСББ можна довідатись на сайті професійного управителя нерухомого майна www.airis.at.ua[/color]

Об’єднання мешканців багатоквартирних будинків – це юридична особа, створена власниками для управління, утримання та використання неподільного та загального майна. Об’єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об’єднання.
Вищим керівним органом ОСББ є загальні збори. На загальних зборах члени об’єднання здійснюють своє право вирішувати пов’язані з діяльністю ОСББ питання, такі як: затвердження річного звіту та плану господарської діяльності наступного року, внесення змін до статуту, вибори правління і ревізійної комісії, використання (наприклад, здача в оренду) допоміжних приміщень будинку.
Основним документом, який закладає правову базу для побудови взаємин між окремими власниками житлових та нежитлових приміщень у будинку, де створено об’єднання, є статут об’єднання.
Об’єднання мають на меті залучення громадян не тільки до участі у вирішенні питань впорядкування будинків та прибудинкової території, встановлення добросусідських відносин, а й повне самообслуговування та самофінансування житла. Вони самостійно розраховують розміри внесків членами ОСББ на утримання будинку та прибудинкової території, здійснюють контроль за надходженням платежів мешканців за надані житлово-комунальні послуги у конкретному будинку, а також за раціональним використанням цих коштів.
Поточний контроль за надходженням та витрачанням коштів в об’єданні здійснює правління об’єднання. Правління періодично звітується на загальних зборах про виконання фінансового плану. Правління укладає угоди та наймає на роботу працівників для виконання робіт по утриманню будинку.
Утримання будинку та прибудинкової території здійснюється або власними силами об’єднання, або на основі укладання договору з попереднім балансоутримувачем будинку (наприклад, з ЛКП).
Одночасно ОСББ можуть сприяти надходженню додаткових коштів на утримання будинку та прибудинкової території за рахунок надання в оренду об’єктів, що перебувають у спільній власності (господарських та нежитлових приміщень, прибудинкових територій, тощо), спрямовувати їх на впорядкування житла та поліпшення умов для проживання.
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – єдиний спосіб для власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку спільно володіти, користуватися, здійснювати управління будинком, а також утримувати свою власність у доброму стані.

[color=red] 1. Создан 06 авг 2009    Комментарии       
  Всего 3, последний 7 лет назад
  Алеха 07 дек 2010 ответить
  А еще следует учесть, что на эти самые сборы ОСББ никто ходить не будет (или вы верите, что жильцы будут ходить? :) ) и поэтому председатель и его люди фактически смогут заниматься произволом. Будут выдумывать услуги, которые нахрен никому не нужны и за это рубить капусту с жильцов.
  И главное, что потом обратиться будет некуда, т.к. вам везде ответят "Ну вы же сами так решили" )
  Алеха 07 дек 2010 ответить
  А вот и комментарии компетентных людей на сей счет:
  http://zik.com.ua/ua/news/2010/07/30/239386
  Артемій 19 апр 2011 ответить
  Шановний пане ! ОСББ - єдиний шлях подолання корупції в житлово-комунальній сфері. В Україні вже створено і успішно діють тисячі об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Не треба дослухатися до заангажованих статейок "компетентних" людей, а краще зайдіть на сайти діючих ОСББ і подивіться, чи так у них все пагано.
  http://proosbb.info/
  http://www.osbb-politech.kiev.ua/
  http://osbb.kiev.ua/index.php
  http://osbb.ck.ua/Home/Index
  http://vidomosti-ua.com/an/9748/
  Имя или Email


  При указании email на него будут отправляться ответы
  Как имя будет использована первая часть email до @
  Сам email нигде не отображается!
  Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
[$DATE$][$CATEGORY_NAME$]
$TITLE$ ($COMMENTS_NUM$)